Головна


Бароко, з його поєднанням непоєднуваного, стало головним стилем ранньомодерної річпосполитської культури. Так само химерно виглядав і сарматизм – провідна державна ідеологія шляхетського народу.
Історичні умови та юридичні регулювання мали значний вплив на самоорганізацію кресов’ян і зосередження в окремих періодах діяльності довкола тієї специфічний проблеми, якою є отримання компенсацій за майно, полишене поза кордонами Польщі. Переважна більшість досліджуваних нами кресових організацій справді допомагала індивідуальним особам, які прагнули отримати компенсації за полишене майно, але це була допомога, яка надавалася в дуже обмеженій сфері. Лідери пригадують, що разом із відкриттям можливостей отримання компенсацій і мірою переконання, що є особи, які їх отримали, у окремі періоди виразно зростало зацікавлення процедурою, приходило чимраз більше людей, зацікавлених одержанням компенсацій.
Холодна війна не скінчилася. Ми думали, що Холодна війна завершилась із розпадом Радянського Союзу. Але відхід у небуття СРСР виявився надзвичайно болючим досвідом для його мешканців та й сама система насправді не змінилася. Путін має великий зиск від конфронтації із Заходом. Позиція останнього виходить із того, що коли дозволити Путіну відібрати Крим і Донбас, геть на це не реагуючи, це спонукатиме його чинити подібним чином і надалі. Ми не можемо відповісти військовими діями, частина американського суспільства виступає проти відправки збройних сили для захисту цієї території. Санкції це єдиний можливий шлях і вони мають доволі цікаве спрямування. Вони направлені на імпорт предметів розкоші, які можуть дозволити собі олігархи та заможні росіяни, та на рахунки багатіїв у західних банках. Ми хочемо продовжувати надавати допомогу бідним в Росії, та допомогти Україні, наскільки це можливо, попри високий рівень корупції в країні. Мені здається, що справжньою ціллю санкцій є ослаблення особисто Путіна та олігархів з його оточення.
Це самостійне дослідження є частиною великої колективної монографії «Антагонізм і примирення у мультикультурних середовищах», котра нещодавно побачила світ у видавництві «Ніка-Центр». Книга є своєрідним підсумком досліджень, проведених в 2010–2012 рр. у полікультурних середовищах (Цєшинська Силезія, Опольська Силезія, східна Латвія, Львівщина, Семиград) міжнародною групою науковців під керівництвом професора Яцека Курчевського (Інститут прикладних суспільних наук Варшавського університету).
В 2010 году ко мне обратились с предложением принять участие в написании «Истории Украины», взяв на себя главу о периоде 1917-1945 годов. Я понимал, что этот период является предметом острой идеологической полемики, но не мог предвидеть, до какого накала она поднимется после февраля 2014 года. Так что, несмотря на «страх и даже ужас», как я пошутил потом на презентации книги, я согласился, и в 2010-2011 годах написал свою главу. К сожалению, по разным не зависящим от меня причинам, публикация книги затянулась, и она вышла в 2015 году, когда исторические дискуссии, особенно по поводу периода 1917-1945 гг., обострились в обстановке борьбы с «российской агрессией на историческом фронте». Наша книга вызвала больший интерес на Украине, чем в России, и я удостоился 5 рецензий, опубликованных на сайте historians.in.ua. Другие мои соавторы также обсуждаются в рецензиях на этом сайте, но в меньшем количестве публикаций. Раз уж мой текст удостоился такого внимания, ответ будет довольно обширным – многое хочется прокомментировать.
Фрагмент з книги: Онобль Е. Революція 1917 року: французький погляд. 100 років тлумачень і репрезентацій; пер. з фр. А. Рєпа. – К.: Ніка-Центр, 2016. – 248 с.
Рецензія на: Richard Sakwa, Frontlinje Ukraina: Krisen i gränslandet mellan Ryssland och Europeiska unionen; Frontline Ukraine: Crisis in the Borderlands, Karneval förlag; London: I. B. Tauris, 2015, 349 p.
Бандера представляв покоління дітей без майбутнього і з пам’яттю про приниження, це покоління було повністю позбавлене досвіду парламентської демократії. Пізніше він став лідером саме цих людей, молодого покоління, що здійняло бунт і, на відміну від поміркованих «кабінетних» націоналістів, перейшло до терору.
Лист учасників нараховує понад 120 істориків, освітян, журналістів, музейників з Білорусі, Німеччини, Польщі, Росії, США та України. Захід покликаний звернути детальний погляд на складну історію ХХ століття (сталінізм, Друга світова війна, Голокост).
Joomla! Україна

Additional information