Як і попередні школи, проведені у 2010-2012 роках, ця школа буде фокусуватися на єврейській історії та культурі Центрально-Східної Європи, проте пропонуватиме більш комплексний підхід, представляючи різні національні, соціальні та індивідуальні перспективи. Множинність ідентифікацій та ідентичностей – чи це національних, релігійних, соціальних чи державних, що змінювалися в часі і просторі, проходячи через сім'ю, сусідство, дільниці, інституції та міста, загалом – буде інтегрована в семінари та лекції. Частина програми стосуватиметься масових і часто насильницьких змін ХХ століття, які відбулися в Центрально-Східній Європі і залишили нам конкуруючі спадщини, які потребують дослідження, вивчення, аналізу, інтерпретації, рівно ж як публічного обговорення та увіковічення. Школа пропонує вивчення базового рівня ідиш, мови яка є необхідною для дослідників, які вивчають або планують вивчати багатоетнічне та багатокультурне минуле регіону.
Опис програми
Щодня, окрім вихідних, учасники відвідуватимуть: два заняття з їдиш (початковий рівень), і два півторагодинних заняття із запропонованих курсів з історії та культури. Перевага буде надаватися формату семінару. Програма літньої школи та читанки (матеріали до курсів) будуть надіслані учасникам за півтори місяці до початку школи. Передбачаються додаткові гостьові лекції та два семінари: про співвідношення і відносини між академічними дослідженнями, публічними дискусіями та культурними ініціативами щодо багатоетнічного минулого, спадщини і сучасної репрезентації, а також представлення програм і обговорення інституційних можливостей єврейських студій в Україні.
Викладачі школи та попередні теми курсів:
• Проф. Тарік Сиріл Амар (Колумбійський університет): Міста Центрально-Східної Європи в довгому ХХ столітті: імперії, нації, війни, модерності
• Проф. Теодор Р. Вікс (Університет Південного Іллінойсу): Єврейська історія в багатоетнічній Центрально-Східній Європі, 1850-1918
• Др. Софія Дяк (Центр міської історії): Наша, їхня, спільна? Дискусії про спадщину у Центрально-Східній Європі після 1945.
• Др. Йоанна Лісек (Вроцлавський університет): Єврейська культура через перспективу ґендеру – традиція і модерність.
• Др. Мейгіл Фавлер (Університет Торонто): Модернізм і погроми: культура і мистецтво на пограниччях Центрально-Східної Європи у ХІХ-ХХІ століттях
Вимоги до кандидатів
До участі запрошуються студенти старших курсів (4-5 рік навчання) історичного та інших гуманітарних факультетів, аспіранти та молоді науковці. Заохочуються також вчителі, викладачі історії, музейні працівники, журналісти, представники громадських організацій, які реалізують культурно-просвітницькі проекти, спрямовані на відродження пам'яті та збереження багатоетнічної культурної спадщини України.
Оскільки програма і формат цієї літньої школи відрізняється від попередніх шкіл, учасники літніх шкіл 2010-2012 рр. мають можливість подавати свої заявки до розгляду. Особливо заохочуємо подаватися тих, хто ще не брав участь у літніх програмах Центру міської історії.
Кандидат/ка має:
• бути громадянином України;
• мати не більше, ніж 35 років
Умови складання заявок
Заявка повинна містити:
• Резюме;
• Мотиваційний лист (не більше 3 тис. знаків тексту, чому Ви хочете взяти участь у цій літній школі);
• Контактні телефони / електронна пошта двох науковців, до яких в разі потреби ми могли б звернутися за рекомендацією.
Надсилайте заявки на адресу академічного координатора Центру Ірини Мацевко i.matsevko@lvivcenter.org У полі "Тема" просимо зазначити "Заявка на літню школу 2013".
Термін складання заявок – до 15 квітня 2013 р.
Оплати
Участь в школі безкоштовна.
Учасники школи забезпечуються:
• Обідами
• Житлом (для учасників з інших міст України)
• Відшкодуванням коштів подорожі автобусом або поїздом (для учасників з інших міст України)
Якщо у Вас виникають запитання, звертайтеся, будь ласка, до академічного координатора Центру Ірина Мацевко за е-поштою i.matsevko@lvivcenter.org або телефоном (032) 275 17 34
Детальніша інформація про літню школу на сайті Центру міської історії
http://www.lvivcenter.org/uk/summerschools/jewish-history-2013/