Центр Дослідження Української Спадщини (ЦДУС) проводить активні дослідження в галузі українських студій та підтримує навчальну програму із українознавства в Саскачеванському університеті. На даний час ЦДУС активно розбудовує такі дослідницькі програми як Приватні архіви та Програма з усно-історичних досліджень. Програма Приватні архіви складається на сьогодні з двох напрямків досліджень: "Українсько-Канадськa Мемуаристика" та "Листування зі "Старим краєм", в рамках яких проводиться збір та зберігання таких приватних документів, як листування між українцями Канади та України, щоденники, сімейні історії, мемуари, фотографії та інші документи. Програма з усно-історичних досліджень включає усно-історичні дослідження на різну тематику як в Україні, так і в Канаді. В рамках Програми з усно-історичних досліджень зокрема зібрано матеріали за такими темами: "Соціально-культурні зміни другої половини 20 століття на преріях - український досвід", "Усна історія деколективізації в Україні в 1990-х роках" та інші. Наукові співробітники центру викладають на кафедрах антропології, релігійних студій, історії, політології та ведуть ряд інших дослідницьких проектів.
Молоді дослідники у разі вступу до університету на одну із зазначених вище програм заохочуються як до подальшого опрацювання матеріалів, що зберігаються в Центрі Дослідження Української Спадщини, так і до вивчення інших аспектів української чи українсько-канадської культури.
Саскачеванський університет - це один із найбільших вищих навчальних закладів Канади та головний освітній центр у провінції Саскачеван із чудово розбудованими навчальними програмами у галузях культурної антропології, історії, релігійних студій, політології та ін. Університет визнається першим засновником українських студій у Північній Америці та має розвинену бібліографічну базу із українських та україно-канадських студій, оскільки знаходиться в провінції Саскачеван, яка має одну із найстаріших українських громад Канади.
У Саскачеванському університеті створені хороші умови для навчання іноземних студентів. Університет нараховує більше 1800 іноземних студентів із понад 100 країн світу. Завдяки державним субсидіям плата за навчання для іноземних студентів на магістерських та докторських програмах є однією із найнижчих серед канадських університетів ($5,170.50 - tuition + $588.77 - student fees).
Умови вступу до Саскачеванського університету:
На Магістерську програму (Master of Arts):
Диплом спеціаліста чи магістра із середнім балом "4".
Адекватна підготовка для продовження навчання у обраній галузі та здатність до незалежного поглибленого навчання та досліджень.
Належний рівень знання англійської мови:
TOEFL iBT - не менше 80 балів, по 20 балів у кожній секції або IELTS - не менше 6.5 балів.
На Докторську програму (Ph.D.):
Диплом магістра з дисципліни пов'язаної із запропонованою галуззю дослідженя.
Середній бал не менше 70% за останніх два роки навчання на магістерській програмі.
Здатність до незалежного поглибленого навчання та наукової роботи.
Детальніше про правила та процедуру вступу: http://www.usask.ca/cgsr/admission/admission_proc.php
Термін подачі документів: Крайній термін подачі документів на більшість програм - 31 січня 2013 року. Кожна кафедра може мати також власні терміни подачі документів.
Стипендії та гранти:
86% студентів докторантури та 70% студентів магістратури отримують фінансову допомогу у формі стипендій та грантів. Студенти з України можуть брати участь в загальноуніверситетських конкурсах для отримання фінансування. Оскільки рішення про надання фінансової підтримки студенту приймається зазвичай після зарахування абітурієнта до університету, зацікавленим студентам настійно рекомендується подати усі документи до 15 грудня 2012 року.
Центр Дослідження Української Спадщини по можливості сприятиме студентам у їхньому пошуку фінансової підтримки в разі їхнього вступу в Саскачеванський університет. Детальніше про можливості фінансування:
http://www.usask.ca/cgsr/funding/international.php;
http://www.usask.ca/cgsr/admission/international_info.php
Контакти:
Детальна інформація про умови і процедуру вступу на магістерські та докторські програми Саскачеванського університету, а також контакти за якими можна звернутися для отримання відповідей на додаткові запитання, знаходяться на сторінці College of Graduate Studies and Research: http://www.usask.ca/cgsr/index.php
З питаннями щодо діяльності Центру Дослідження Української Спадщини та його дослідницьких програм можна звертатися до директора Центру - доктора Наталії Ханенко-Фрізен (email: Khanenko-Friesen@stmcollege.ca)
Веб-сайт Центру Дослідження Української Спадщини: http://pcuh.stmcollege.ca/
Веб-сайт Саскачеванського університету: http://www.usask.ca/