Український центр вивчення історії Голокосту в співпраці з Музеєм «Яд Вашем» (Єрусалим) та Меморіалом Шоа (Париж) влітку 2012 р. планує провести навчально-методичний семінар з історії Голокосту в Україні та проблем викладання цієї тематики в школах України. Семінар проводиться для вчителів історії та інших суспільних дисциплін середніх навчальних закладів України. Під час навчання на семінарі, що проходитиме у форматі лекцій, дискусій, тренінгів, екскурсій та обговорень, будуть розглянуті різноманітні аспекти історії Голокосту на теренах України та Європи, а саме: політика тоталітарних режимів, передовсім нацистського і більшовицького, щодо євреїв, нацистський геноцид щодо євреїв, рух опору, українсько-єврейські взаємини в міжвоєнний період та під час Голокосту, ідеологія нацистського антисемітизму тощо. Частину дискусій також буде присвячено обговоренню методик викладання історії Голокосту в школі.
Семінар відбудеться 4 – 6 червня 2012 р. в місті Хмельницький.
Термін подачі заявки – до 23 квітня 2012 р.
Відповідь (орієнтовно) – до 27 квітня 2012 р.
Учасники цього навчально-методичного семінару, які продовжать чи розпочнуть викладання історії Голокосту в своїх освітніх закладах, запропонують свої власні авторські методики чи методичні розробки з різноманітних аспектів цієї теми тощо, будуть запрошені взяти участь в навчально-методичному стажуванні в Музеї «Яд Вашем» (Єрусалим) чи в Меморіалі Шоа (Париж).
Пропонуємо Вам подати заявку на участь у цьому семінарі. У Вас буде можливість прослухати лекції, взяти участь в дискусіях та робочих групах; також Ви отримаєте навчально-методичні матеріали з теми історії Голокосту. Заявка на участь подається на адресу Центру (форму можна завантажити за посиланням нижче). Обов’язково треба вказати ім’я, прізвище, місце роботи, координати, а також причини Вашої зацікавленості чи мотивації щодо теми семінару. Також просимо Вас в стислому вигляді викласти Ваше бачення викладання теми Голокосту в сучасній Україні, а також Ваш досвід (якщо він є) викладання цієї теми. Загальний обсяг заявки має складати мінімум дві і максимум три сторінки формату А4, Times New Roman 14, інтервал 1.5.
Чекаємо на Ваші заявки, після чого повідомимо Вам всю необхідну інформацію.
За необхідності організатори можуть відшкодувати проїзд (плацкарт), харчування та проживання учасників. Про потребу відшкодування (повну, часткову або без відшкодування) прохання вказати у заявці. Отримання навчально-методичних матеріалів – за рахунок організаторів.
Заявки на участь в семінарі можна надсилати звичайною поштою, факсом або електронною поштою.
Адреса: 01011, Київ, вул. Кутузова, 8, кім. 109,
Український центр вивчення історії Голокосту
Телефон / факс: (044) 285-90-30
Електронна адреса: uhcenter@holocaust.kiev.ua
Заявка на навчально-методичний семінар з історії Голокосту
(м. Хмельницький, 4-6 червня 2012 р.)
Термін подачі заявки – до 23 квітня 2012 р.
Загальний обсяг заявки має складати мінімум дві і максимум три сторінки формату А4, Times New Roman 14, інтервал 1.5.
Адреса подання:
01011, Київ, вул. Кутузова, 8, кім. 109,
Український центр вивчення історії Голокосту
Телефон / факс: (044) 285-90-30
Електронна адреса: uhcenter@holocaust.kiev.ua
I. Загальна інформація про заявника
а. Прізвище, ім’я, по-батькові
б. Адреса і контактні телефони (дом./моб.)
в. Електронна адреса (e-mail)
г. Місце роботи та посада
II. Мотивація
а. Чому Ви зацікавлені у відвіданні даного семінару?
б. Що Ви очікуєте отримати від участі у семінарі?
в. Як Ви можете з власного досвіду схарактеризувати викладання теми Голокосту в сучасній Україні?
г. Чи відвідували Ви якісь з попередніх заходів Українського центру вивчення історії Голокосту? Інших неурядових організацій? Будь ласка, вкажіть, які саме.
III. Фінансові питання
За необхідності організатори можуть відшкодувати проїзд (плацкарт), харчування та проживання учасників семінару. Чи потребуєте Ви повного або часткового фінансового відшкодування участі у семінарі? Якщо так – на які з витрат (проїзд, харчування та проживання) Ви потребуєте відшкодування?