Кілька східноєвропейських країн саме тепер готуються прийняти глобальні мегаподії. Серед найбільших – Міжнародний футбольний чемпіонат УЄФА у Польщі й Україні (2012), Пісенний конкурс Євробачення у Баку (2012), саміт АТЕС у Владивостоці (2012), Універсіада в Казані (2013), Зимові олімпійські ігри у Сочі (2014) та Світовий кубок ФІФА у Росії (2018). Вимоги для проведення мегаподій, як-от Олімпійські ігри чи Світовий кубок ФІФА, – однакові по всьому світі й встановлюються через стандарти й вимоги замовника. Утім, процеси планування й відповідно отримані результати дуже відрізняються. Більшість досліджень про мегаподії у західних країнах концентруються на економічних сторонах, не враховуючи значну долю транснаціональних видозмін в організації та наслідках.
Семінар ставить завдання розпочати ширшу дискусії на фоні нової хвилі мегаподій у Східній Європі. Його мета – розвинути розуміння неоднорідних інституційних, економічних і культурних комбінацій управління, що постали у східноєвропейських країнах і містах (Pickles 2010; Sykora and Bouzarovski 2011) і формують траєкторії мегаподій (Muller 2011). Наприклад, як мегаподії є вторинними до глобалізації водночас з досить специфічними регіональними відмінностями? Як реформи у міському управлінні та нові процеси планування стосуються до проведення мегаподій (Gel'man 2009; Stanilov 2007; Tsenkova and Nedovic-Budic 2006)? Яка роль держави у підготовці? Як мегаподії використовуються для реклами й пропаганди місцевості (Young and Kaczmarek 2008)? Розглядаючи ці процеси, ми сподіваємося знайти спільні і відмінні риси в організації подібних подій в інших частинах світу.
Хоча однією з головних тем семінару будуть міські й регіональні наслідки мегаподій, ми радо запрошуємо доповіді з ґрунтовною теоретичною базою, яка сприятиме дискусії про теми, дотичні до мегаподій у Східній Європі, як-от:
- процес планування
- управління
- регенерація міста
- архітектура
- економічні наслідки
- суспільні наслідки
- роль держави
- громадське ставлення
- довкілля й екологія
- глобалізація й регіоналізація
- образ та пропаганда міста
- атмосфера
- безпека й контроль
- національна й регіональна ідентичність
- дискурси сучасності
Формат
Формат семінару передбачає невелику групу учасників та інтенсивне обговорення 6-10 доповідей.
Організаційні питання
Анотацію доповіді (до 500 слів) англійською мовою потрібно надіслати до 30 квітня 2012 р. Після розгляду й схвалення вибраних учасників попросять надати повнотекстові доповіді до 1 жовтня 2012 р. для підготування дискусії. Семінар відбудеться 29–31 жовтня у Львові, місті, яке приймає ЄВРО-2012. Забезпечується проживання й харчування. Доступні кошти для покриття витрат подорожі.
Просимо надсилати заявки на адресу: martin.mueller@unisg.ch.
Публікація
За матеріалами конференції передбачається видання спеціально випуску міжнародного фахового журналу.
Запрошений доповідач
Олена Трубіна (Уральський державний університет | Росія)
Академічний координатор
Мартін Мюллер (Університет Санкт-Галлена | Швейцарія) | martin.mueller@unisg.ch
Організатори
Центр управління й культури у Європі | Університет Санкт-Галлена | Швейцарія |www.gce.unisg.ch
Центр міської історії Центрально-Східної Європи | Львів | Україна |www.lvivcenter.org
Більше інформації про семінар на сторінці Центру міської історії: http://lvivcenter.org/uk/conferences/megaevents/